Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Praktyki zagraniczne

leonardo rgb

Zagraniczne praktyki zawodowe w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "Praktyki zagraniczne ekonomistów szansą na zwiększenie ich mobilności i kompetencji zawodowych "

Autorem i koordynatorem tego projektu jest Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica  w Nowym Tomyślu. Projekt ten jest projektem partnerskim przygotowanym  w ramach programu Leonardo da Vinci - "Uczenie się przez całe życie", realizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Jest to kontynuacja współpracy naszych szkół w ramach projektu „Mobilność w procesie kształcenia zawodowego to zwiększenie szans zatrudnienia”, który był realizowany w latach 2009/2011. W projekcie uczestniczą uczniowie ZSP z Wrześni i ZS nr 2 z Nowego Tomyśla  z klas trzecich Technikum Ekonomicznego.  Będą oni odbywali praktyki zawodowe  w instytucjach i przedsiębiorstwach niemieckich. Projekt przewiduje, że na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec wyjedzie 15 uczniów z ZSP Września i ZS nr 2 Nowy Tomyśl odpowiednio wybranych i przygotowanych.

Partnerskie szkoły niemieckie z Wolfenbüttel i z Northeim zobowiązały się do znalezienia odpowiednich miejsc odbywania praktyk dla naszych uczniów zgodnie z programem nauczania  oraz zapewnienia im właściwej opieki, zakwaterowania i wyżywienia w tym czasie.
Projekt ten odpowiada zapotrzebowaniu młodych ludzi na zdobywanie odpowiedniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy ułatwiających poszukiwanie zatrudniania się  we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pozwoli porównać systemy kształcenia i szkolenia praktycznego w tym zawodzie w Niemczech i Polsce. Wzmocni poczucie obywatelstwa europejskiego, wzajemnej egzystencji, umiejętności językowe oraz pozwoli zapoznać się  z warunkami i ewentualnymi możliwościami zatrudnienia na rynku europejskim.
Dzięki tej praktyce uczniowie zdobędą kompetencje i umiejętności, które zostaną wykazane w Europass Mobiliti (międzynarodowym dokumencie uznawanym przez wszystkie kraje Unii Europejskiej), co zdecydowanie ułatwi im start w dorosłe życie zawodowe.   

Szkoły biorące udział w projekcie to:

  1. Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni,
  2. Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu - koordynator projektu,
  3. CGLS w Wolfenbüttel,
  4. BBS II w Northeim,

Projekt dotyczy klas trzecich Technikum Ekonomicznego. Wszystkie koszty dotyczące wyjazdu, wyżywienia, zakwaterowania, ubezpieczenia, szkolenia językowego i przygotowania kulturowego będą sfinansowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Marek Chęciński - wicedyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

2013-2014

Wyjazd na praktyki


Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms