Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik mechanik

Wycieczka przedmiotowa do SSP nr 1

logo wycieczka SPW dniu 28 października 2019 roku uczennice i uczniowie klasy III mpr (mechanik precyzyjny) Zespołu Szkół Politechnicznych z opiekunem i pomysłodawcą panem Władysławem Tyx, nauczycielem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni. Wizyta miała na celu praktyczne zaprezentowanie zawodowego profilu kształcenia szkoły ponadpodstawowej, na przykładzie mechanika precyzyjnego Branżowej Szkoły I stopnia – klasy patronackiej firm Gestamp, Volkswagen i Blum.

W auli szkolnej uczennice i uczniowie z ZSP wraz z opiekunem przygotowali stanowiska do ćwiczeń: pomiarowe, rysunku technicznego, narzędziowe, połączeń rozłącznych, połączeń nierozłącznych, montażu elektronicznego i mechanicznego.

W ramach przedmiotu doradztwo zawodowe, uczennice i uczniowie klasy VIII b, wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami, mogli spróbować własnych sił w praktyce oraz poznać swoje predyspozycje odnośnie wyboru kierunku kształcenia.

Spotkanie cieszyło dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno ze strony uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, jak i Zespołu Szkół Politechnicznych. Starsi zaprezentowali swoją wiedzę i nabyte umiejętności oraz podzieli się nimi z młodszymi koleżankami i kolegami.

Wizyta nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc Dyrektora SSP nr 1 pana Zbigniewa Dzierżyńskiego i pani Anny Tamborskiej, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms