Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik elektronik

Szymon Domżalski laureatem XVIII edycji Euroelektry

euroelektraDnia 13 kwietnia 2016 roku w budynkach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zakończenie XVIII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, na której nagrodę za IV miejsce i tytuł laureata otrzymał tegoroczny absolwent Szymon Domżalski z klasy IV TE (technik elektronik).

Było to podsumowanie zmagań olimpijskich, które rozpoczęły się dnia 7 listopada 2015 roku. Wówczas w zgłoszonych do olimpiady szkołach odbył się I etap polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 16 pytań. W całej Polsce w tym etapie udział wzięło ponad 2000 uczniów (w tym w województwie wielkopolskim 570), którzy podzieleni byli na trzy grupy: elektryczną, elektroniczną i teleinformatyczną. W naszej szkole udział w tym etapie wzięło 7 uczniów z klas III i IV TE (technik elektronik), którzy byli przydzieleni do grupy elektronicznej. Wszyscy po ocenie prac przez Komitet Główny Olimpiady otrzymali zaproszenie do II etapu okręgowego, który odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu.

Podczas tego etapu uczniowie rozwiązywali zadania otwarte z dziedziny elektroniki. Do finału ogólnopolskiego, jako jedyni z województwa wielkopolskiego awansowali Szymon Domżalski z klasy IV TE i Tomasz Konieczka z klasy III TE. Finał ogólnopolski odbył się w dniu 18 marca 2016 roku na Akademii Morskiej w Gdyni. W grupie elektronicznej do zawodów finałowych, które polegały na rozwiązaniu 6 zadań otwartych, przystąpiło 15 zawodników. Szymon Domżalski, który w finale znalazł się po raz drugi z rzędu (w roku szkolnym 2014/2015 był finalistą - zajął VI miejsce), uplasował się tuż za podium zajmując IV miejsce, a liczba punktów jaką uzyskał dała mu tytuł laureata olimpiady i tym samym otwarła drogę na najlepsze kierunki studiów na najlepszych uczelniach w kraju, poza normalnym procesem rekrutacji. Drugi nasz uczeń Tomasz Konieczka niestety nie uzyskał wymaganej minimalnej liczby punktów potrzebnej do otrzymania tytułu finalisty i tym samym otrzymał dyplom uczestnika.

Podczas zawodów finałowych uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i laboratoriami Akademii Morskiej, jak również zwiedzić planetarium i statek szkoleniowy Horyzont. Więcej informacji o olimpiadzie można uzyskać na stronie www.euroelektra.edu.pl. Opiekę organizacyjną i merytoryczną nad uczniami sprawował pan Witold Michalak. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

  

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms