Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik ekonomista

Rekordowa frekwencja na etapie szkolnym olimpiady!

ekonomistaEliminacje szkolne V edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich już za nami. We wtorek 15 października 2019 roku do zmagań w etapie szkolnym przystąpiło aż 47 uczniów z klas ekonomicznych. Była to jak do tej pory rekordowa frekwencja w konkursach ekonomicznych. Tematem wiodącym tej edycji olimpiady jest "Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej".

W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test 40 pytań z zakresu ekonomii m.in.: podstaw prawa, ekonomiki, rachunkowości, statystyki oraz podstaw przedsiębiorczości oraz tematu wiodącego.

Do etapu okręgowego, który odbędzie się już 14 listopada 2019 roku w Poznaniu, zakwalifikowały się z najlepszymi wynikami: Kinga Lider, Julia Dębowska, Agnieszka Olejnik, Weronika Stachowska, Aleksandra Miczuga, Katarzyna Głuc z klasy III TEK (technik ekonomista) oraz Magdalena Bzowa z klasy II TEK (technik ekonomista). Przed dziewczynami wytężona praca, ponieważ bardzo dobry wynik w etapie wojewódzkim daje szansę na bycie finalistą olimpiady i zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista w obydwóch kwalifikacjach.

Koordynatorem olimpiady w Zespole Szkół Politechnicznych jest pani Małgorzata Głowacka. Wszystkim uczestniczkom życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms