Konkursowa zima!

logo konkursowa zima 2019W piątek 15 marca 2019 roku uczniowie klasy III TEK (technik ekonomista): Monika Cieślak, Michał Wąsiewicz oraz Kamil Wizła drużynowo stanęli na podium w etapie wojewódzkim Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Rozgrywka polegała na rozwiązaniu testu 25 pytań z dodatkowym utrudnieniem, jakim była wielokrotność wyboru prawidłowej odpowiedzi.

Tym bardziej należy docenić ciężką pracę i determinację ekonomistów, którzy ostatecznie zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce, pokonując w konkursie 18 innych drużyn z naszego regionu.

Kilka tygodni wcześniej zakończyła się inna rozgrywka ekonomiczna, jakim był finał centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który tym razem odbył się w Bydgoszczy. Finalistami olimpiady zostali: Dorota Konieczka i Weronika Kozielska z klasy II TEK oraz Wiktor Fogt z klasy III TEK (technik ekonomista). Zmagania uczniów trwały dwa dni i obejmowały etap testowy oraz zadanie praktyczne, którym przyświecał temat przewodni Olimpiady "Przedsiębiorczość w funkcji przedsiębiorcy". Wiktor Fogt został laureatem finału, a cała trójka uczniów otrzymała nagrodę w postaci zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista w obu kwalifikacjach.

Warto tu również wspomnieć, że w etapie okręgowym konkursu wzięli także udział: Dawid Tomiak, Katarzyna Woźniak z klasy III TEK (technik ekonomista) oraz Agnieszka Olejnik z klasy II TEK (technik ekonomista).

Oto drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych na podium wojewódzkiej olimpiady przejdź do artykułu tutaj!

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za poświęcenie czasu i przygotowanie się do tych ekonomicznych zmagań.

GALERIA