Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik ekonomista

"Ius civile" dla ekonomistów

logo Ius civile 2019Dnia 17 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) spotkali się z radcą prawnym panią Haliną Woźniak-Hendrysiak. Przedmiot "Podstawy ekonomii i prawa" w klasie drugiej dotyczy właśnie zagadnień prawnych (prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo postępowania administracyjnego, prawo podatkowe, prawo autorskie i prawo własności przemysłowej). Pani mecenas przybliżyła uczniom podstawowe pojęcia z prawa cywilnego, ciekawie omówiła źródła i zasady tego prawa.

Przedstawiła pojęcie stosunku cywilnoprawnego, podała przykłady pełnomocnictwa, prokury oraz wytłumaczyła takie pojęcia jak domniemanie, ubezwłasnowolnienie, oświadczenie woli czy przedawnienie roszczeń.

To była ciekawa lekcja z prawdziwym radcą prawnym.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms