Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik budownictwa

Dzień Budowlańca

logo DB 2019W dniu 25 września 2019 roku w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zespół budowlany w składzie pani Sonia Chałupniczak, pani Katarzyna Podsadna-Galant, pani Monika Załuska, pani Małgorzata Przyjemska oraz pan Jerzy Szczeciński zorganizowali warsztaty z różnych dziedzin budownictwa. Naszą szkołę odwiedziło kilka firm budowlanych. Pierwszą z nich była firma Mapei, która jest naszym stałym partnerem we współpracy. Tematem ich warsztatów było "Mapetherm do siatki".

Klasa została podzielona na 10 grup roboczych. Każda z nich po pokazie musiała wykonać montaż siatki na klej. Trzy najlepsze grupy otrzymały nagrody sponsorowane przez firmę Mapei. Następną firmą, prowadzącą warsztaty była firma Comerto, która przedstawiła wiązarki do zbrojeń jako alternatywa dla ręcznego wiązania prętów zbrojeniowych - ich użycie umożliwia wykonanie pełnowartościowego i mocnego wiązania. Kolejną firmą, która w formie prelekcji przedstawiła swoją działalność gospodarczą była firma Amwin.

Uczniowie mogli poznać specyfikę działalności firmy oraz procedury, które maja związek z całym procesem budowlanym. Najmłodszym naszym gościem okazała się grupa przedszkolaków "Leśne Ludki", które brały udział w warsztatach budowlanych pt. "Bob Budowniczy - damy radę". Dzieci podczas warsztatów, mogły poznać narzędzia, maszyny budowlane oraz sprawdziły się w roli prawdziwych budowniczych, ponieważ mogli za pomocą zaprawy i bloczków stworzyć mur. Ostatnim naszym gościem, ale jak bardzo ważnym okazał się pan dr Dariusz Buchaniec z Wyższej Szkoły Gospodarki w Toruniu, który poprowadził warsztaty z konstrukcji budowlanych dla uczniów klasy czwartej na temat "Statyka w obiektach budowlanych". Podczas warsztatów nasi uczniowie mogli za pomocą programu Microsoft Excel obliczać wytrzymałość danego schematu belki, przy odpowiednim doborze przekroju poprzecznego.

Dzień budowlańca uważamy za udany!

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms