Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik budownictwa

Wakacyjne przedsmaki

logo rajd 2019Danie główne "już za parę dni, za dni parę...", ale klasa II TB (technik budownictwa) w niecierpliwym oczekiwaniu zdążyła w ubiegłym tygodniu posmakować letnich przygód. "Biwak rowerowy" - tak można nazwać kilkudniowy wypad nad Wartę, oczywiście na dwóch kółkach "napędzanych żywym człowiekiem". Akurat zdarzyły się niemiłosierne upały, więc pokonaniu każdego kilometra - oprócz oczywistej przyjemności - towarzyszył niemały wysiłek. Był pot, były łzy. Krwi nie stwierdzono.

Kontakt z naturą wynagradzał trudy: "mała Sahara" na nadwarciańskich wydmach, ujście Wrześnicy do Warty (wprawdzie nie delta Nilu, ale zawsze...), przeprawa przez zapyzdrskie bezdroża (jako żywo rajd Paryż - Dakar...). Dzienna liczba pustych butelek po wodzie mineralnej mówiła sama za siebie.

Wysiłkowi fizycznemu towarzyszył też niemały wysiłek psychiczny: w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie trzeba było wysłuchać godzinnej prelekcji swojego nauczyciela języka polskiego, który nie dał szansy na zarobek miejscowemu przewodnikowi. Dali radę - i uczniowie, i rzeczony nauczyciel...

Bazę pobytową stanowiło gospodarstwo agroturystyczne w Dłusku. Sympatyczne wieczory upływały pod znakiem suszarki do włosów, grillowanych przysmaków i gitary. Było prawie tak, jak w znanej piosence:

Lato, lato, lato czeka,
Razem z latem czeka rzeka,
Razem z rzeką czeka las,
A tam ciągle nie ma nas!

Tyle, że my zdążyliśmy już tam dotrzeć, a resztę niech opowiedzą zdjęcia...

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms