Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa

logo DK SD4 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa. Z tej okazji wykład na temat zieleni w pasie drogowym, zagrożeń i problemów z pielęgnacją wygłosiła pani Agnieszka Szulc z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Gościliśmy również Naczelnika Wydziału Budownictwa, Środowiska i Rolnictwa panią Urszulę Łabędę ze Starostwa Powiatowego we Wrześni.

Tradycyjnie już od lat sadzimy drzewo na terenie naszej szkoły, aby zaakcentować i podkreślić ten dzień. Tegoroczny gatunek to ambrowiec balsamiczny (Liquidambar styraciflua L.), jedno z najpiękniej przebarwiających się drzew w okresie jesieni. Został zasadzony przez uczniów klas technik architektury krajobrazu. Kolejnym zaplanowanym zadaniem był konkurs między klasami. Z przeróżnych warzyw powstały obrazy przedstawiające krajobraz. Zwycięzcami tej części w wyniku głosowania została klasa I TA po gimnazjum. Wszystkie pracy był bardzo oryginalne, przemyślane, zachwycające i wykonane starannie.

Tegoroczny Dzień Krajobrazu odbywał się pod hasłem "Woda w krajobrazie". Na zakończenie klasy odwiedziły zbiorniki wodne - wód stojących i płynących na terenie Wrześni. Pointą było zwrócenie uwagi na ważną rolę wody i roślinności, towarzyszącą miastu i jego mieszkańcom.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms