Gardenia 2019

logo Gardenia 2019W dniach 21-23 lutego 2019 roku w Poznaniu odbyły się targi skierowane szczególnie dla specjalistów i hobbystów branży ogrodniczej. W tym roku Gardenię zwiedzali uczniowie klasy I TAI oraz III TA (technik architektury krajobrazu) z opiekunami, panią Izabelą Fisher, panią Moniką Sitko oraz panią Hanną Piątek. Na targach nie mogło zabraknąć nowości oraz oryginalnych rozwiązań do ogrodów i zieleńców.

Całość podzielona została na pawilony, w których każdy mógł znaleźć dostawców z Polski oraz producentów zagranicznych. Bogatą ofertę przygotowali szkółkarze i floryści, właśnie te działy przyciągały najwięcej zwiedzających. Nowości także pojawiły się w sektorze maszyn i sprzętu dla ogrodnictwa, systemów automatycznego nawadniania. Dużo zabawy można było doświadczyć na stoiskach przedstawicieli firm budujących place zabaw dla dzieci i jak widać również i młodzieży (także tej z ZSP).

Wbrew pozorom ogrodnictwo to coraz bardziej rozwinięta informatyka, oprogramowanie do projektowania i aranżacji zielonych przestrzeni. W trakcie targów było wykonać prace ogrodnicze nie brudząc rąk - zakładając wirtualne okulary.

GALERIA