Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Warsztaty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

logo wydz ogrUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, w ramach współpracy z naszą szkołą, a dokładniej z klasami technik architektury krajobrazu przygotowuje dla uczniów ciekawe warsztaty i wykłady w swoich katedrach. W tym roku podczas wizyty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu odwiedziliśmy Katedrę Entomologii i Ochrony Środowiska oraz Katedrę Fitopatologii i Nasiennictwa. Wprowadzeni do tematu krótkim, ale interesującym wykładem przystąpiliśmy do wykonania ćwiczeń. Oczywiście nie mogło zabraknąć prawdziwych eksperymentów.

Młodzież została podzielona na dwie grupy - pierwsza pod kierunkiem pani dr hab. Lidii Irzykowskiej mogła wykonać diagnostykę chorób występujących na roślinach, zabawić się w lekarza i obserwować pod mikroskopem grzyby. W tym samym czasie inni uczestnicy w Katedrze Entomologii i Ochrony Środowiska dzięki uprzejmości pana dr Sienkiewicza oraz pani dr Beaty Borowiak-Sobkowiak wysłuchali prelekcji "Fauna w ogrodzie". Wbrew pozorom nie chodziło tu o duże zwierzęta lecz właśnie te najmniejsze, o których często zapominamy. To bez nich trudno sobie wyobrazić cykl wielu roślin, naturalną ochronę przed szkodnikami. Na warsztatach uczniowie wykonali domki dla entomofagów, które rozmieścimy na terenie szkoły, aby wspomóc najdrobniejszą faunę.

Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy szalki Petriego z różnymi grzybami. Teraz będziemy mogli obserwować ich dalszy rozwój w różnych warunkach oraz zależności zachodzące między nimi.

Po fascynujących zajęciach udaliśmy się do Poznańskiej Palmiarni, gdzie trwał festiwal "żywych kamieni" oraz wystawa bonsai. To największy tego typu obiekt w Polsce i piąty, co do wielkość w Europie. Można tu poznać roślinność poszczególnych stref klimatycznych oraz świetnie wypocząć.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms