Dni Ogrodnika w Gołuchowie

Dni Ogrodnika mini14 września 2018 roku odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny w nowym roku szkolnym uczniów klas technikum architektury krajobrazu. Celem  podróży były jubileuszowe XX Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Bardzo bogaty program pozwolił każdemu znaleźć coś interesującego. A wybierać było w czym - miłośnicy technologii mogli obejrzeć najnowocześniejsze szklarnie i systemy do uprawy roślin. Osoby, którym bliższe są tematy roślinne, znalazły wiele ciekawych odmian warzyw, owoców i kwiatów.

Było też wiele pojemników do uprawy roślin, nasiona i nawozy, ale także seminaria i porady, których udzielali najwięksi specjaliści w swojej branży. Natomiast nasi czwartoklasiści zainteresowali się możliwością odbycia praktyk w Ohio oraz w Kalifornii.

Oczywiście skorzystaliśmy z okazji bycia w tym wyjątkowym miejscu i zwiedziliśmy park przy zamku. Park, który w swej obecnej formie powstał w XIX wieku i  jest pięknym przykładem sztuki ogrodowej z tego okresu. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja drzew i krzewów, w tym sosna rumelijska (Pinus peuce), dąb błotny (Quercus palustris) oraz cypryśnik błotny (Taxodium distichum). Dużą przyjemność sprawiła wszystkim wizyta w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie hodowane są żubry, daniele, koniki polskie oraz dziki. 

GALERIA

 

14 września odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny w nowym roku szkolnym. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas technikum architektury krajobrazu. Celem podróży były jubileuszowe - XX-te Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Bardzo bogaty program pozwolił każdemu znaleźć coś interesującego. A wybierać było w czym - miłośnicy technologii mogli obejrzeć najnowocześniejsze szklarnie i systemy do uprawy roślin. Osoby, którym bliższe są tematy roślinne, znalazły wiele ciekawych odmian warzyw, owoców i kwiatów. Było też wiele pojemników do uprawy roślin, nasiona i nawozy, ale także seminaria i porady, których udzielali najwięksi specjaliści w swojej branży. Natomiast nasi czwartoklasiści zainteresowali się możliwością odbycia praktyk w Ohio oraz w Kalifornii :)

Oczywiście skorzystaliśmy z okazji bycia w tym wyjątkowym miejscu i zwiedziliśmy park przy zamku. Park, który w swej obecnej formie powstał w XIX w. i  jest pięknym przykładem sztuki ogrodowej z tego okresu. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja drzew i krzewów, w tym sosna rumelijska (Pinus peuce), dąb błotny (Quercus palustris) oraz cypryśnik błotny (Taxodium distichum). Dużą przyjemność sprawiła wszystkim wizyta w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie hodowane są żubry, daniele, koniki polskie oraz dziki.