Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Dni Ogrodnika w Gołuchowie

Dni Ogrodnika mini14 września 2018 roku odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny w nowym roku szkolnym uczniów klas technikum architektury krajobrazu. Celem  podróży były jubileuszowe XX Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Bardzo bogaty program pozwolił każdemu znaleźć coś interesującego. A wybierać było w czym - miłośnicy technologii mogli obejrzeć najnowocześniejsze szklarnie i systemy do uprawy roślin. Osoby, którym bliższe są tematy roślinne, znalazły wiele ciekawych odmian warzyw, owoców i kwiatów.

Było też wiele pojemników do uprawy roślin, nasiona i nawozy, ale także seminaria i porady, których udzielali najwięksi specjaliści w swojej branży. Natomiast nasi czwartoklasiści zainteresowali się możliwością odbycia praktyk w Ohio oraz w Kalifornii.

Oczywiście skorzystaliśmy z okazji bycia w tym wyjątkowym miejscu i zwiedziliśmy park przy zamku. Park, który w swej obecnej formie powstał w XIX wieku i  jest pięknym przykładem sztuki ogrodowej z tego okresu. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja drzew i krzewów, w tym sosna rumelijska (Pinus peuce), dąb błotny (Quercus palustris) oraz cypryśnik błotny (Taxodium distichum). Dużą przyjemność sprawiła wszystkim wizyta w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie hodowane są żubry, daniele, koniki polskie oraz dziki. 

GALERIA

 

14 września odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny w nowym roku szkolnym. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas technikum architektury krajobrazu. Celem podróży były jubileuszowe - XX-te Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Bardzo bogaty program pozwolił każdemu znaleźć coś interesującego. A wybierać było w czym - miłośnicy technologii mogli obejrzeć najnowocześniejsze szklarnie i systemy do uprawy roślin. Osoby, którym bliższe są tematy roślinne, znalazły wiele ciekawych odmian warzyw, owoców i kwiatów. Było też wiele pojemników do uprawy roślin, nasiona i nawozy, ale także seminaria i porady, których udzielali najwięksi specjaliści w swojej branży. Natomiast nasi czwartoklasiści zainteresowali się możliwością odbycia praktyk w Ohio oraz w Kalifornii :)

Oczywiście skorzystaliśmy z okazji bycia w tym wyjątkowym miejscu i zwiedziliśmy park przy zamku. Park, który w swej obecnej formie powstał w XIX w. i  jest pięknym przykładem sztuki ogrodowej z tego okresu. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja drzew i krzewów, w tym sosna rumelijska (Pinus peuce), dąb błotny (Quercus palustris) oraz cypryśnik błotny (Taxodium distichum). Dużą przyjemność sprawiła wszystkim wizyta w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie hodowane są żubry, daniele, koniki polskie oraz dziki.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms