Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyki obce

Spotkanie z native speakerem

logo Native SpeakerDnia 4 marca 2019 roku młodzież z klas IV TI, II TAI, II TM, III TEK i II TI pod opieką pani Katarzyny Graczyk uczestniczyła w spotkaniu z Brytyjczykiem Markiem Andrews. Warsztaty odbyły się w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni. Gość z hrabstwa Devon w Anglii reprezentował organizację SOL (Sharing One Language), której misją jest wspieranie nauczania i uczenia się języka angielskiego w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. SOL organizuje warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii dla młodzieży, dorosłych oraz nauczycieli języka angielskiego.

Celem spotkania było między innymi omówienie problemu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mark w sposób zdystansowany opowiedział o odczuciach Brytyjczyków. Przybliżył nam również historię powstania Unii Europejskiej i strefy Schengen. Zachęcił uczniów, aby zastanowili się z jakich powodów ludzie podróżują za granicę i dlaczego warto uczyć się angielskiego. Opowiedział również kilka ciekawostek z prywatnego życia oraz pokazał stare fotografie dziadka i swoje paszporty. Całość uzupełniały filmiki z kultowymi piosenkami oraz wspólne dialogi. Uczestnicy zostali poproszeni o napisanie maila do przedstawiciela Europarlamentu z zapytaniem co sądzi o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mark poprosił też o przygotowanie dla niego prezentu w formie koszulki z symbolami Wrześni, którą będzie mógł wykorzystać opowiadając w innych krajach o strajku dzieci wrzesińskich i o naszym mieście.

Całe spotkanie przeprowadzone zostało w języku angielskim. Uczniowie ZSP nie mieli problemów ze zrozumieniem prowadzącego, chętnie uczestniczyli w zajęciach wykonując zadania i odpowiadając na pytania prowadzącego.

Joanna Kosińska, kl. IV TI

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms