Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

Wrzesińskie "Narodowe Czytanie"

logo NC 2019W sobotę 7 września 2019 roku, w sali Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich odbyła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni. Wśród osób zaproszonych osób, które w tym roku czytały polskie nowele, znaleźli się pracownicy wrzesińskich urzędów, Straży Miejskiej, Radia Września, nauczyciele, harcerze i uczniowie.

Naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Pawlisiak i Albert Hofmann z klasy I ATI, oboje czytali fragmenty noweli Henryka Sienkiewicza pt. "Sachem".

Czytanie poszczególnych nowel odbywało się na przemian ze śpiewaniem pieśni patriotycznych. Na zakończenie wszyscy odśpiewali "Rotę", która wyjątkowo wzruszająco i uroczyście zabrzmiała w murach dawnej polskiej szkoły oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Każdy z uczestników otrzymał książeczkę z nowelą którą czytał, opatrzoną okolicznościową pieczęcią.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms