Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

Narodowe Czytanie 2018

logo czytanie Narodowe 2018Przedwiośnie Stefana Żeromskiego to tegoroczna lektura Akcji Narodowego Czytania. W naszej szkole jej fragmenty uczniom i nauczycielom zaprezentowali: dyrektor szkoły pan Bogdan Nowak, starosta wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej pan Stefan Tomczak, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej pan Marek Dyba, pani Marlena Czyż, pan Mirosław Jadryszak oraz uczniowie: Kornelia Pawlak, Dominika Stawska , Natalia Janiak, Szymon Dobrowolski, Alan Szady, Jakub Krzyżan i Oskar Baranowski.

Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

GALERIA

 

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms