Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

historia i religia

Matura coraz bliżej, więc czas na najważniejsze koło ratunkowe...

logo wyjazd CzęstochowaJak co roku, uczniowie klas czwartych odwiedzają Częstochowę, by tam – w jasnogórskim sanktuarium – odbyć swoje osobiste rekolekcje i przed najważniejszym dla Polaków wizerunkiem Matki Boskiej złożyć uroczyste zawierzenie własnej dorosłości. Istotnym momentem tego dnia jest także droga krzyżowa na klasztornych wałach, której zwykle przewodniczą uczący młodzież księża.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów, ich wychowawców oraz dyrekcji Szkoły odbyła się 10 kwietnia 2017 roku. Jej ważnym uzupełnieniem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. W zamyśle nauczycieli to także niezbędny element duchowego wyposażenia absolwentów wchodzących w dorosłość. Czas refleksji, czas nadziei stał się w ten sposób także czasem przestrogi – by zapomnienie o istnieniu zła nigdy nie oznaczało początku jego zwycięstwa.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms