Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

historia i religia

Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

logo AuschwitzW piątek 30 listopada 2018 roku kolejna grupa maturzystów ZSP wyjechała do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Opiekunami młodzieży byli panie Justyna Jurkiewicz i Monika Idczak oraz pan Przemysław Borecki. KL Auschwitz był największym z niemieckich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Dzisiaj to autentyczne miejsce pamięci, w którym następuje konfrontacja z wyobrażeniem "człowieczeństwa". Zwiedzanie muzeum pozostawiło wśród młodzieży smutek, wiele refleksji i zadumę.

Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć to miejsce i nikt nie powinien wychodzić stamtąd biernym. Była to cenna lekcja historii i ważne doświadczenie osobiste.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms