Microsoft Imagine dla uczniów ZSP

microsoft imagine box

Już szósty rok z rzędu Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni bierze udział w programie IT Szkoła, prowadzonym przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki - www.it-szkola.edu.pl. Dzięki udziałowi w tym programie nasi uczniowie i nauczyciele mają możliwość dostępu do zasobów Microsoft Imagine, dawniejszego DreamSpark'a.

Co to jest Microsoft Imagine? To nazwa programu firmy Microsoft skierowanego do uczniów, studentów i pracowników naukowych. Uczestnicy mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft (systemów operacyjnych, programów biurowych, serwerów i środowisk tworzenia aplikacji) pod warunkiem, że będą korzystać z otrzymanego oprogramowania jedynie w celach edukacyjnych. Dla firmy Microsoft jest to jedna z form popularyzacji własnego oprogramowania w społecznościach akademickich oraz forma pomocy w nauczeniu się technologii Microsoft.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do pana Rafała M. Sochy w dniach od 16 do 18 października 2017 roku (od poniedziałku do środy), sala 206, godz. 10:15 (początek długiej przerwy).