Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

VI Olimpiada Wiedzy o Mediach

olimpiada wiedzy o mediach

"Media w edukacji – jak pomagają, jak szkodzą?" oraz "Moje pokolenie w mediach społecznościowych"  to dwa tematy prac, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy II TI (technik informatyk), biorący udział w tegorocznej VI Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tematy zostały zaprezentowane w formie prac pisemnych. Organizatorem olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Czytaj całość

Olimpiady o mediach

olimpiady medialne pixabay cc0Zapraszamy uczniów wszystkich specjalności do udziału w interdyscyplinarnych olimpiadach z zakresu mediów i przetwarzaniu informacji. W tym roku będzie można wystartować w dwóch konkursach. Będzie to Olimpiada Wiedzy o Mediach, organizowana przez Uniwersytet Warszawski oraz Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, której patronuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 28 października 2019 roku o godz. 10:15 w sali 206.

Drugi etap III Olimpiady Cyfrowej

olimpiada cyfrowaStanisław Roszkowiak, uczeń klasy III TI (technik informatyk) oraz Dominik Szczygieł, uczeń klasy I TI (technik informatyk) wzięli udział w II etapie tegorocznej Olimpiady Cyfrowej. Ich zadaniem było przygotowanie projektu zbiórki funduszy na określony cel w formie kampanii internetowej. Celem olimpiady, organizowanej przez fundację Nowoczesna Polska, jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, a także twórcami komunikatów medialnych. Obu uczniom życzymy powodzenia!

Mamy finalistkę Olimpiady Cyfrowej!

olimpiada cyfrowaW warszawskim Collegium Civitas odbył się finał II Olimpiady Cyfrowej, organizowanej przez fundację Nowoczesna Polska. W gronie finalistów olimpiady znalazła się Patrycja Milczarek - uczennica klasy I TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych. Finałowa dwudziestka została wyłoniona spośród ponad dwóch tysięcy uczestników. Motywem przewodnim olimpiady było kreatywne korzystanie z mediów. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady. Patrycji serdecznie gratulujemy!

Konkurs Programistyczny Baltie 2018

konkursbaltieFinał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2018 odbył się 9 czerwca 2018 roku w Zabierzowie. Konkurs rozgrywany był w kilku etapach: szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i międzynarodowym, a do ścisłego finału zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły. W finale uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań programistycznych w ciągu 150 minut. Miejsca w pierwszej trójce zajęli zawodnicy z Czech i Słowacji. Najlepiej z naszych uczniów z zadaniami finałowymi poradził sobie Jędrzej Mikołajczyk (kl. I TI), który zajął 5 miejsce. 6 miejsce zajął Jakub Karbowiak (kl. I TI), a 9 miejsce Maksymilian Biadasz (kl. I TEK). Serdecznie gratulujemy!

Mamy finalistę konkursu IT

konkursit25 kwietnia 2018 roku odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu IT o tematyce cyberbezpieczeństwa i programowania. Organizatorem konkursu jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się z 45 pytaniami z zakresu programowania. Czas na rozwiązanie testu wynosił 60 minut, a dodatkowym utrudnieniem było pogrupowanie pytań według podanego klucza z punktami, które można było uzyskać lub stracić za poszczególne zadania.

Czytaj całość

Finał V edycji konkursu "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne27 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole finał V edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo. 

Czytaj całość

XI Rejonowy Konkurs Informatyczny w Jarocinie

plakat 2018 mW Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie dnia 22 marca 2018 roku odbył się finał XI Rejonowego Konkursu Informatycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nim uczniowie z Gostynia, Jarocina, Krotoszyna, Środy Wielkopolskiej i Wrześni. Naszą szkołę reprezentował Stanisław Roszkowiak oraz Bartosz Adamczyk z klasy II TI (technik informatyk). Zmagania konkursowe składały się z dwóch części.

Czytaj całość

Patrycja Milczarek finalistką Olimpiady Cyfrowej

olimpiada cyfrowaPatrycja Milczarek, uczennica klasy I TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowała się do finału Olimpiady Cyfrowej. Jest w gronie 20 najlepszych osób, spośród 2346 uczestników z 242 szkół z całej Polski. Celem konkursu, którego organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska, jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów.

Czytaj całość

Programujemy z Meet IT

meetit2 lutego 2018 roku w sali 315 odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowego projektu mającego na celu szerzenie nauki programowania i algorytmiki. Projekt Meet IT pozwala uczniom uczyć się zdalnie poprzez stronę internetową, mając przydzielonych do siebie opiekunów którzy będą kontrolować postępy w nauce oraz wspierać młodych programistów. W spotkaniu wzięło prawie 70 uczniów z naszej szkoły - głównie z klas pierwszych i drugich.

Czytaj całość

Wyróżnienie dla Mikołaja Przysiudy

holandia boxMikołaj Przysiuda, uczeń z klasy II TI (technik informatyk), został wyróżniony w konkursie graficznym "Wuwuzele, frytki i wiatraki", organizowanym przez Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Wydziału Anglistyki UAM. Swoją pracę wykonał w ramach jednostki modułowej Stosowanie technik graficznych i multimedialnych. Wręczenie nagród odbyło się 19 stycznia 2018 roku w Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu.

Czytaj całość

Etap okręgowy V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

olimpiada bibliologiczna etap okregowyW dniu 12 stycznia 2018 roku czworo uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych: Klaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski, Mikołaj Zielonka - z klasy III TI (technik informatyk) oraz Stanisław Roszkowiak - z klasy II TI (technik informatyk), wzięło udział w etapie okręgowym V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Konkurs odbył się w murach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj całość

Etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

olimpiada filmowa etap okregowyDrugi dzień maratonu olimpiad o mediach i przetwarzaniu informacji 6-osobowa reprezentacja naszej szkoły spędziła w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W murach tej szkoły 11 stycznia 2018 roku, punktualnie o godzinie 12:00, rozpoczął się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.

Czytaj całość

Etap okręgowy VII Olimpiady Medialnej

olimpiada medialna etap okregowySześcioro uczniów naszej szkoły: Jędrzej Mikołajczyk z klasy I TI (technik informatyk) oraz Monika Pawlak, Joanna Wawrowska, Jakub Nowaczyk, Daniel Urbanowicz i Oskar Wąsiewicz - z klasy II TI (technik informatyk), wzięli udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Medialnej, który odbył się 10 stycznia 2018 roku na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS - Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Czytaj całość

Wuwuzele, frytki i wiatraki

netherlands pixabay cc0

Uczniowie klasy II TI i II TAI (technik informatyk) - w ramach zajęć z jednostki modułowej Stosowanie technik graficznych i multimedialnych - wzięli udział w konkursie pod hasłem "Wuwuzele, frytki i wiatraki". Organizatorem konkursu był Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu była promocja filologii niderlandzkiej i południowoafrykańskiej wśród uczniów. Konkurs polegał na stworzeniu autorskiej pracy, w przypadku naszych uczniów grafiki komputerowej, w dowolny sposób zainspirowanej, bądź związanej z historią, kulturą lub językiem Belgii, Republiki Południowej Afryki lub Holandii.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap