Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Podstawowy kurs bukieciarski

logo kurs bukietyDzięki pomocy Dyrekcji, Rady Rodziców oraz licznych sponsorów udało się już po raz trzeci przeprowadzić dodatkowe zajęcia florystyczne dla uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych. Podstawowe materiały, niezbędnik narzędziowy florysty, rośliny najczęściej spotykane w kwiaciarniach, sposoby układania wiązanek, bukietów i kompozycji kwiatowych są tematem przewodnim kursu.

Czytaj całość

Na wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

logo wydział OiAKW ramach promocji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zorganizował cykl wykładów poświęcony uczniom kształcący się w technikach ogrodniczych i architektury krajobrazu. W kwietniu klasy I TA, II TA i III TA wysłuchały prezentacji "Żyjemy wśród kwiatów" dr. inż. Piotra Czuchaja pracownika Katedry Roślin Ozdobnych oraz "Drzewa i krzewy do małych ogrodów" dr. inż. Marcina Kolasińskiego z Katedry Dendrologii, Sadownictwa i Szkółkarstwa.

Czytaj całość

Fotorelacja z kiermaszu wielkanocnego

logo kiermasz WielkanocDnia 5 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, na którym można było zakupić dekoracje wielkanocne. Dekoracje wykonali uczniowie I, II i III klasy technik architektury krajobrazu. Serdecznie dziękuję uczniom za pomoc i wielkie zaangażowanie, a kupującym za zainteresowanie zakupem wykonanych dekoracji i pomoc w zrealizowaniu zamierzonego celu.

Czytaj całość

Wykład poświęcony uprawy i parzeniu herbaty

logo wykład5 kwietnia 2017 roku w ramach promocji Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Romana Hołubowicza z Zakładu Nasiennictwa "Niektóre mało znane warzywa z Chin. Zielona herbata i chińskie niespieszne życie".

Czytaj całość

Akcja las czyli sprzątanie i sadzenie

logo sadzenie 201722 marca 2017 roku klasy I, II i III kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu pod opieką pań Liliany Sull, Moniki Sitko i Hanny Piątek już kolejny raz pomagały leśnikom przy sadzeniu lasu Dębina we Wrześni. W tym samym czasie cześć uczniów z II klasy monter mechatronik pod opieką pana Jacka Pluty sprzątała las ze śmieci. Mimo początkowo nienajlepszej prognozy pogody, zadanie zostało zrealizowane.

Czytaj całość

Kiermasz Wielkanocny

logo kiermasz WielkanocnyDnia 5 kwietnia 2017 roku w naszej szkole, na dużej przerwie odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów I, II i III klasy technik architektury krajobrazu. Pieniądze, które pozyskamy przeznaczymy na laminowanie pomocy dydaktycznych dużego formatu i na kurs florystyczny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu małych dzieł stworzonych całkowicie hand made.

Wiosna tuż, tuż...

logo wiosna 2017Choć do kalendarzowej wiosny mamy jeszcze kilkanaście dni, to klasa architektury krajobrazu już rozkwitła. Klasa IV TA dołożyła wszelkich starań, wyobraźni i wykorzystała zdobytą wiedzę tworząc kwietnik dla naszych roślin. Nie mniej pracy wykonali uczniowie klasy II TA, zaczynając już jesienią od wysadzenia cebul. Z niecierpliwością wszyscy architekci wyczekiwali efektów. Kolekcje krokusów i tulipanów można obejrzeć w starym budynku szkoły. Zapraszamy!

Czytaj całość

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

logo Gardenia 2017Już po raz jedenasty, u progu wiosny w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Niewątpliwie to rewelacyjna okazja do zapoznania się z nowościami rynku branżowego. Uczniowie naszej szkoły I, II i III klasy kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu w miniony piątek 3 marca 2017 roku również zagościli na tej wystawie. Bogata oferta ekspozycyjna znanych na świecie marek rynku ogrodniczego, a także nowinki florystyczne, seminaria były doskonałą przygodą i możliwością poszerzenia swojej wiedzy.

Czytaj całość

Rabaty z różami

logo rozeW ubiegłym tygodniu przed budynkiem naszej szkoły uczniowie klasy II i III technik architektury krajobrazu zaaranżowali rabaty z różami. Nie tylko mogli doświadczyć samego sadzenia, ale także przygotowali cały teren: od wytyczenia kształtu, zerwania darni, przygotowania podłoża, oczyszczenia, sadzenia. Dzięki pomocy kolegów z klas elektromechanik i monter mechatronik pod opieką pana Jacka Pluty, wszystkie prace mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych przebiegły szybko i sprawnie.

Czytaj całość

Wycieczka do Warszawy

logo WarszawaW dniu 12 października 2016 roku uczniowie klasy III TAU oraz II TAI pod opieką nauczycieli p.Hanny Piątek i p.Ireny Kaczmarek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się z nowoczesnymi możliwościami architektonicznymi - budową ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, zaprojektowaną przez architekt krajobrazu Irenę Bajerską. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Czytaj całość

Dożynki Powiatowe

logo dozynkiW dniu 4 września 2016 roku w Kołaczkowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Przedstawicieli naszej szkoły - uczniów kształcących się w kierunku technik architektury krajobrazu, można było spotkać na stoisku z roślinami. Wszyscy zainteresowani brali udział w konkursie ekologicznym, w którym nagrodą za poprawną odpowiedź było drzewo lub krzew. Nie brakowało chętnych, a emocji przy pytaniach było mnóstwo. Uczniowie służyli fachową wiedzą w zakresie posadzenia i dalszej pielęgnacji.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap