Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Laureatka olimpiady - zna się na innowacjach!

olimpiada innowacjiW dniach 10-12 czerwca 2016 roku, w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie, odbyła się III edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Wiktoria Walkowiak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) reprezentowała okręg Wielkopolska Północna i zdobyła ostatecznie V miejsce oraz tytuł laureata olimpiady. Gratulujemy!

Naprawdę… wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

zusWe wtorek 26 kwietnia 2016 roku w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do konkursu przystąpiło 19 tys. uczniów z 550 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 16 najlepszych drużyn, po jednej z każdego regionu. Województwo wielkopolskie reprezentowały uczennice klasy maturalnej technik ekonomista Zespołu Szkół Politechnicznych: Aneta Pankros, Paulina Machińska i Natalia Dąbek.

Czytaj całość

Targi Pracy 2016

targi pracyW środę 20 kwietnia 2016 roku odbyły się w Zespole Szkół Politechnicznych Targi Pracy i V Forum Szkół i Pracodawców. Targi skierowane były do uczniów naszej szkoły i jej absolwentów. Pracodawcy mogli zaprezentować oferty pracy, porozmawiać z kandydatami o ich oczekiwaniach, umiejętnościach, kompetencjach i warunkach zatrudnienia. Odwiedzający Targi Pracy mieli okazję dowiedzieć się, jak dziś wygląda sytuacja na rynku pracy we Wrześni i w okolicy.

Czytaj całość

Wycieczka do Łodzi

wycieczka lodzKlasa III TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Anny Adam i wychowawczyni pani Magdaleny Kosteckiej udała się na wycieczkę krajoznawczą do Łodzi. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała i zmagaliśmy się z przeraźliwym zimnem i deszczem, to z pewnością był to bardzo interesujące pobyt, głównie dzięki fantastycznemu przewodnikowi, panu Filipowi Jasieczkowi. Rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem do zwiedzania miasta i projekcją filmu "Zagubiony kwartał", a następnie udaliśmy się do Muzeum Miasta Łodzi mieszczącego się w Pałacu Poznańskiego.

Czytaj całość

Ignorantia iuris nocet - eliminacje okręgowe Olimpiady Prawniczej

logo prawoUczennice klas technik ekonomista: Lidia Bednarek, Katarzyna Bosacka, Angelika Piękna, Wiktoria Walkowiak, Olga Konieczna uczestniczyły w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Celem olimpiady jest podniesienie świadomości prawnej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej.

Czytaj całość

Okręgowe Eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B

olimpiada innowacjiDnia 5 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Organizatorem eliminacji był Wielkopolski Klub Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu, pod patronatem Urzędu Patentowego w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Czytaj całość

Wynalazczość i innowacje w szkole - eliminacje szkolne

olimpiada innowacjiW Zespole Szkół Politechnicznych odbyły się szkolne eliminacje do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Uczestnicy otrzymali 30 pytań testowych (z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków) oraz 2 zadania praktyczne, polegające na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego i wykazaniu praktycznej umiejętności stosowania przepisów własności przemysłowej.

Czytaj całość

O ubezpieczeniach społecznych wiedzą wszystko!

logo lekcja ZUSDnia 14 marca 2016 roku uczennice klasy IV TEK (technik ekonomista): Natalia Dąbek, Paulina Machińska i Aneta Pankros wygrały etap okręgowy ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pt. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dziewczyny pokonały 19 zespołów z Wielkopolski rozwiązując test wielokrotnego wyboru z zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez zasiłki chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.

Czytaj całość

Marzec miesiącem eliminacji okręgowych!

ekonomistaJuż w marcu zostaną rozstrzygnięte okręgowe etapy aż trzech konkursów o tematyce ekonomicznej. Pierwsze zmagania czekają uczniów klasy IV TEK (technik ekonomista): Paulinę Machińską, Anetę Pankros, Artura Grabarka i Krzysztofa Sokołowskiego, którzy walczyć będą 3 marca 2016 roku w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Dnia 9 marca 2016 roku, tym razem uczennice klasy 3 TEK (technik ekonomista): Monika Sobczak, Marta Pluta, Katarzyna Pokora, Agnieszka Grześkowiak i Weronika Wolniewicz powalczą w II etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Czytaj całość

Eliminacje Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

logo prawoDnia 2 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Handlu i Usług odbędą się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W olimpiadzie uczestniczyło prawie trzy tysiące uczniów z całej Polski, do II etapu zakwalifikowało się 530 osób. ZSP reprezentować będą uczennice Lidia Bednarek, Katarzyna Bosacka, Olga Konieczna, Angelika Piękna i Wiktoria Walkowiak (technik ekonomista).

Czytaj całość

Scenariusz lekcji - poszukiwanie pracy - CV, LM

logo publikacjaWszystkie oferty pracy kończą się prośbą o przesłanie "CV", "CV i listu motywacyjnego", "dokumentów aplikacyjnych" lub po prostu "aplikacji". Jeżeli pracodawca prosi o przesłanie aplikacji lub dokumentów aplikacyjnych, to o ile nie wspomina o innych dokumentach, należy przesłać mu CV z listem motywacyjnym.

Scenariusz do pobrania kliknij tutaj!

Czytaj całość

XI Olimpiady Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosciDnia 3 grudnia 2015 roku odbył się szkolny etap XI Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność.” Uczniowie klasy IV TEK (technik ekonomista) A. Pankros, P. Machińska, A. Grabarek i K. Sokołowski zmagali się z testem 50 pytań jednokrotnego wyboru z obszaru przedsiębiorczości i zmiennego hasła olimpiady. Do etapu okręgowego według podanych przez organizatorów progów szacunkowych udało się zakwalifikować całej czwórce. Gratulacje i powodzenie w dalszych zmaganiach!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

logo prawoDnia 2 grudnia 2015 roku odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, która jest objęta patronatem Ministra Sprawiedliwości. Zagadnienia dotyczą następujących dziedzin nauki: wiedza o społeczeństwie, historia państwa i prawa, prawoznawstwo, prawa człowieka, prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo karne i prawo gospodarcze.

Czytaj całość

Lex Master

logo LEXDnia 26 listopada 2015 roku odbył się drugi etap konkursu wiedzy prawniczej. Część pierwszą stanowił test składający się ze 100 pytań z Konstytucji RP, kodeksu cywilnego, kodeksu karnego, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i ustawy o dowodach osobistych. Do części drugiej zakwalifikowało się 100 najlepszych uczestników w tym Szymon Andrzejewski i Wiktoria Walkowiak z kl. II TEK (technik ekonomista). Zadaniem uczniów było opisać spółkę cywilną, umowę o pracę i zlecenia oraz wykazać się znajomością przepisów dotyczących referendum ogólnokrajowego. Gratulacje!

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

logo lekcja ZUSDnia 16 listopada 2015 roku odbył się I etap konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie klasy III i IV TEK (technik ekonomista) zmagali się z testem 20 pytań wielokrotnego wyboru na temat ubezpieczeń społecznych. Do II etapu zakwalifikowały się trzy uczennice klasy IV TEK (technik ekonomista): Natalia Dąbek, Paulina Machińska i Aneta Pankros. Gratulacje i powodzenie w dalszych zmaganiach!

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap