Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wikiprojekt Powiat wrzesiński

wikipediaUczniowie klasy II TAI (technik informatyk) dołączyli w tym roku do grona uczestników "Wikiprojektu powiat wrzesiński". W trakcie zajęć pod kierunkiem pana Rafała M. Sochy nauczyli się edytować Wikipedię – największą na świecie encyklopedię, a także dodawać materiały na wolnych licencjach do repozytorium multimediów Wikimedia Commons. Podjęli się też stworzenia nowych artykułów o powiecie wrzesińskim, które po recenzji redaktorów projektu będą dostępne dla wszystkich. W podziękowaniu za ich pracę otrzymali od Stowarzyszenia Wikimedia Polska koszulki, książki, torby i inne ciekawe materiały dotyczące Wikipedii.

Wirtualny Festiwal 2.0

szkola z klasa miniaturkaW kończącym się roku szkolnym Zespół Szkół Politechnicznych już po raz czwarty uczestniczył w programie "Szkoła z klasą 2.0". W poprzednich edycjach, na zakończenie rocznej pracy z wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnej organizowaliśmy Festiwal 2.0, na którym pokazywaliśmy nasz dorobek. W tym roku, z uwagi na dziesiątki egzaminów zawodowych, które przez cały czerwiec odbywają się w naszej szkole, zmuszeni jesteśmy do przyjęcia formy wirtualnej. W imieniu uczniów i nauczycieli realizujących ciekawe projekty, zapraszamy na internetową platformę (kliknij!), gdzie prezentujemy nasze osiągnięcia...

Praktyki na Politechnice Poznańskiej

logo 3ati PPOd 8 do 12 czerwca 2015 roku klasa III ATI (technik informatyk) pod opieką pana Dariusza Mordala i pana Pawła Grześkowiaka brała udział w praktykach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej, w ramach projektu "Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe". To projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Liderem w projekcie jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, partnerem Politechnika Poznańska.

Czytaj całość

RoboDay 2015

20150522 1 logoInstytut Informatyki Politechniki Poznańskiej zaprosił uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni na dziesiątą już edycję RoboDay. Wydarzenie rozpoczęło się 22 maja 2015 roku o godz. 10.00 w Centrum Wykładowym Politechniki przy ul. Piotrowo 2 w Poznaniu. Dzień ten stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z uczelnią, porozmawiania ze studentami, a także wysłuchania prelekcji oraz wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych. Podczas tegorocznego RoboDay poza wyścigami robotów typu Line Follower odbyły się również pokazy robotów-niespodzianek.

Czytaj całość

Praktyki na Politechnice Poznańskiej

czas zawodowcowW dniach od 4 do 8 maja 2015 roku klasa III BTI (technik informatyk) pod opieką panów Łukasza Fimiaka i Witolda Michalaka brała udział w praktykach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej, w ramach projektu "Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe". To projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Liderem w projekcie jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, partnerem Politechnika Poznańska.

Czytaj całość

Na targach edukacyjnych w Witkowie

witkowo21 marca 2015 roku grupa uczniów z klasy II BTI (technik informatyk) i II TB (technik budownictwa) wraz z panem dyrektorem Bogdanem Nowakiem, panią pedagog Katarzyną Pacochą, panią Małgorzatą Kurkowską i panem Robertem Indułą przygotowali stoisko na targi edukacyjne, które odbyły się na hali sportowej w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Zespół Szkół Politechnicznych miał okazję przedstawić ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 - dotychczasowe kierunki, jak również nowy zawód: monter mechatronik.

Finał Potyczek Informatycznych

logo konkurs potyczki informatyczneDnia 26 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole finał 2 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne". Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 10 marca 2015 roku brało udział 50 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla, Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 niełatwych pytań, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych. Test ten trwał 45 minut i dzięki niemu, wybranych zostało najlepszych dziesięciu gimnazjalistów.

Czytaj całość

Otwarta lekcja informatyki dla gimnazjalistów

logo P1120750Zespół nauczycieli przedmiotów informatycznych dnia 17 marca 2015 roku zorganizował lekcję otwartą "Montaż komputerów osobistych" dla uczniów gimnazjum. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Uczniowie przy pomocy starszych kolegów z klas informatycznych naszej szkoły mogli zapoznać się z elementami budowy komputera, jak również mogli zapoznać się jak w szybki sposób można złożyć komputer. Zapraszamy na kolejną lekcję "Tworzenie własnej przeglądarki internetowej", która odbędzie się 19 marca.

Czytaj całość

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

dbi-2015Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wezmą udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Tym razem hasłem przewodnim informatycznych zajęć, które odbędą się w ostatnim tygodniu przed feriami, będzie "Trzęsienie danych". Na lekcjach uczniowie zmierzą się z grą o tej właśnie nazwie, przygotowaną przez Fundację Panoptykon (kliknij, aby zobaczyć!). Będą też mogli obejrzeć filmy, które uczulają na zagrożenia płynące z Internetu i podyskutować na temat niebezpieczeństw związanych z gromadzeniem informacji i ich kojarzeniem na masową skalę (przejdź na stronę z filmami!).

Rozpoczęcie Konkursu Fotograficznego

1Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym! Konkurs będzie trwał od 2 lutego do 15 maja, natomiast rozstrzygnięcie konkursu pojawi się 1 czerwca na stronie internetowej. Prace konkursowe należy umieszczać na stronie www.zspgaleria.za.pl (kliknij tutaj!- najlepsze zostaną nagrodzone! Stawiamy na estetykę wykonania i oryginalność. Wszystkie istotne informacje znajdziecie w regulaminie, dostępnym na stronie konkursowej. W razie jakichkolwiek wątpliwości pytania prosimy kierować do Kasi Nowak lub Dominiki Spławskiej (kl. II BTI), oraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opiekunem konkursu jest pan Robert Induła.

Konkurs fotograficzny

konkurs fotograficznyJuż wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych będą mogli zaprezentować wykonane samodzielnie zdjęcia w kolejnej edycji szkolnego konkursu fotograficznego. Zdjęcia będą oceniane w następujących kategoriach: makro, krajobraz, zachód/wschód, architektura, photoshop, portret/człowiek, czarno-białe, przyroda, zdjęcia nocą, zwierzęta. Dorobek zeszłorocznej edycji konkursu można zobaczyć przechodząc do galerii (kliknij tutaj!). Organizatorem konkursu jest pan Robert Induła.

Potyczki Informatyczne - 2 edycja

logo konkurs potyczki informatyczneZapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla i Kołaczkowo do udziału w 2 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne", który poświęcony jest zagadnieniom z zakresu oprogramowania biurowego, systemów operacyjnych, urządzeń techniki komputerowej, algorytmów oraz stron internetowych.

Czytaj całość

Dzień Wikipedii 2015

wikipediaCo roku 15 stycznia obchodzony jest Dzień Wikipedii, nieformalne święto twórców i sympatyków największej encyklopedii w dziejach ludzkości. Z tej okazji dziękujemy wszystkim uczniom i absolwentom Zespołu Szkół Politechnicznych, którzy w ramach Wikiprojektu Powiat wrzesiński niestrudzenie piszą, poprawiają i rozbudowują hasła Wikipedii, tworząc wolny dostęp do wiedzy dotyczącej naszego regionu. Wikipedia powstała 15 stycznia 2001 roku. Obecnie zarządzana jest przez organizację non-profit Wikimedia Foundation.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap