Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wikiprojekt Powiat wrzesiński

wikipediaUczniowie klasy II TAI (technik informatyk) dołączyli w tym roku do grona uczestników "Wikiprojektu powiat wrzesiński". W trakcie zajęć pod kierunkiem pana Rafała M. Sochy nauczyli się edytować Wikipedię – największą na świecie encyklopedię, a także dodawać materiały na wolnych licencjach do repozytorium multimediów Wikimedia Commons. Podjęli się też stworzenia nowych artykułów o powiecie wrzesińskim, które po recenzji redaktorów projektu będą dostępne dla wszystkich. W podziękowaniu za ich pracę otrzymali od Stowarzyszenia Wikimedia Polska koszulki, książki, torby i inne ciekawe materiały dotyczące Wikipedii.

Nowe oferty pracy

praca pixabay cc0Przypominamy, że w zakładce "Dla absolwenta" można znaleźć m.in. oferty pracy przesłane do szkoły z firm działających we Wrześni oraz w innych miejscowościach województwa wielkopolskiego. W ostatnim czasie swoje propozycje złożyły następujące firmy: iComfort (elektroinstalator), Inalfa Roof Systems Polska (operator linii produkcyjnej) oraz Straż Serwis (pracownik księgowości). Kliknij, aby przejść do ofert...

Wizyta gości z Niemiec

wizyta gosci z niemiecW dnia 9-14 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole kolejną grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Młodzieżą opiekowali się pani Martina Saβe i pan Lars Gemke, którzy od roku 2002 przyjeżdżają do Wrześni w ramach wymiany młodzieży. Projekt od lat wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Pierwszego dnia goście z Niemiec spotkali się w ZSP z dyrekcją szkoły, a po oficjalnym powitaniu uczestniczyli we wspólnych zajęciach z polskimi rówieśnikami.

Czytaj całość

Szkolny zestaw podręczników 2015/2016

kiermasz podrecznikowMimo trwających wakacji, w serwisie zamieszczony został szkolny zestaw podręczników do przedmiotów ogólnokształcących dla klas I, II, III i IV oraz do przedmiotów zawodowych, który będzie obowiązywał w Zespole Szkół Politechnicznych w roku szkolnym 2015/2016. Szczególnej uwadze polecamy go uczniom, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Czytaj całość

Kolejne oferty pracy

praca pixabay cc0Tegorocznym absolwentom Zespołu Szkół Politechnicznych przypominamy, że w zakładce "Dla absolwenta" można znaleźć m.in. oferty pracy przesłane do szkoły z firm działających we Wrześni oraz w innych miejscowościach województwa wielkopolskiego. W ostatnim czasie swoje propozycje złożyły następujące podmioty: Pomet, Hays oraz agencja zatrudnienia Chili Traders Recruitment Agency. Kliknij, aby przejść do ofert...

Odszedł nasz Kolega Bogdan Szczepaniak

bogdan szczepaniakRadosny czas wakacji został zmącony smutną wiadomością o śmierci emerytowanego nauczyciela i zastępcy kierownika warsztatów szkolnych – pana Bogdana Szczepaniaka.
Jeszcze wczoraj na ulicy wymienialiśmy z Nim ukłony, jeszcze niedawno uczestniczył w pełnych optymizmu spotkaniach emerytów, których był niestrudzonym animatorem. Najstarsze pokolenie nauczycieli naszej szkoły takim Go właśnie pamięta: pogodnego i spełnionego człowieka, życzliwego innym ludziom, nieustannie promieniującego uśmiechem. Był także bardzo szczęśliwy, że jego wnuk ukończył szkołę, w której wcześniej pracował dziadek... Dobroć człowieka często objawia się jego miłością do śpiewu. Z tego również był znany ś.p. Bogdan Szczepaniak. Przez wiele lat można Go było zobaczyć na scenie jako chórzystę wrzesińskiej "Cameraty".
Żegnamy naszego Kolegę, mając w pamięci Jego pogodę ducha i radość czynienia dobrej aury wokół wszystkich, którzy z Nim przebywali.

Niech spoczywa w spokoju.

Kiermasz szkolnych podręczników

kiermasz podrecznikowPomimo trwających wakacji samorząd szkolny informuje, że w dniach 7-11 września 2015 roku odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych. Książki będzie można kupić w sali nr 111 (nowy budynek). W serwisie zamieszczony został szkolny zestaw podręczników do przedmiotów ogólnokształcących dla klas I (kliknij!).

Zbiórka podręczników odbędzie się w dniach 2-4 września 2015 roku (biblioteka szkolna). Każda książka musi być podpisana (imię, nazwisko, obecna klasa, cena). Od każdej książki samorząd szkolny pobiera opłatę w wysokości 1 zł.

Wakacje 2015

wakacje pixabay cc0Zakończyły się zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2014/2015 i rozpoczynają upragnione przez wszystkich wakacje. Gratulując promocji do następnej klasy, życzę uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych udanego odpoczynku po 10 miesiącach nauki, wspaniałej pogody oraz radości z beztroskich dni.

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Wirtualny Festiwal 2.0

szkola z klasa miniaturkaW kończącym się roku szkolnym Zespół Szkół Politechnicznych już po raz czwarty uczestniczył w programie "Szkoła z klasą 2.0". W poprzednich edycjach, na zakończenie rocznej pracy z wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnej organizowaliśmy Festiwal 2.0, na którym pokazywaliśmy nasz dorobek. W tym roku, z uwagi na dziesiątki egzaminów zawodowych, które przez cały czerwiec odbywają się w naszej szkole, zmuszeni jesteśmy do przyjęcia formy wirtualnej. W imieniu uczniów i nauczycieli realizujących ciekawe projekty, zapraszamy na internetową platformę (kliknij!), gdzie prezentujemy nasze osiągnięcia...

Supermatematycy w fabryce Flex Films Europa

flex logoLaureaci Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk odwiedzili Wrześnię, Zespół Szkół Politechnicznych oraz fabrykę Flex Films Europa. Dzięki uprzejmości pana Stanisława Wszelakiego młodzież i nauczyciele mogli zobaczyć jak przebiega produkcja folii spożywczych.

Czytaj całość

Podsumowanie wielkopolskiego konkursu Supermatematyk

logo super23 czerwca 2015 roku odbyła się w Zespole Szkół Politechnicznych uroczystość, na której wręczono 38 laureatom konkursu Supermatematyk puchary, dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiat Wrzesiński oraz Urząd Miasta i Gminy Września. Konkurs odbywa się w sześciu kategoriach: licea ogólnokształcące klasy pierwsze, licea ogólnokształcące klasy drugie, technika klasy pierwsze, technika klasy drugie i trzecie, zasadnicze szkoły zawodowe klasy pierwsze i zasadnicze szkoły zawodowe klasy drugie i trzecie.

Czytaj całość

"Stań po zielonej stronie mocy!" - podsumowanie III edycji

stan po zielonej stronie mocyDobiegła końca trzecia już edycja akcji ekologicznej "Stań po zielonej stronie mocy!". Najbardziej aktywna w tym roku szkolnym była klasa IV BTI (technik informatyk), która zgromadziła 2814 punktów. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom, które wykazały chęć udziału w akcji i z zaangażowaniem zbierały punkty dla naszej szkoły. Opiekunem akcji w tym roku szkolnym była pani Marta Nowak.

Wycieczka uczniów klas pierwszych ZSP

logo wycieczkaW dniach od 16 do 19 czerwca 2015 roku młodzież klas I TI (technik informatyk), I TE (technik elektronik), I TUA (technik urządzeń energii odnawialnej i technik architektury krajobrazu), I TM (technik mechanik), I TB (technik budownictwa), I TEK (technik ekonomista) uczestniczyła w wycieczce szkolnej, której głównym celem była integracja uczniów i zwiedzanie urokliwych miejsc Gór Sowich, Gór Stołowych oraz pięknej Pragi.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap