Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs z wiedzy o społeczeństwie

logo super wos11 grudnia 2014 roku odbył się w finał powiatowego konkursu Supermaturzysta z WOS-u, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły Dominika Spławska, Katarzyna Nowak, Michał Jaruszewski i Jakub Szkudlarek z klasy II BTI (technik informatyk) oraz Mikołaj Śmiejkowski z klasy II TB (technik budownictwa). Tym razem gościliśmy w Gimnazjum w Nowym Folwarku, w ubiegłym roku gospodarzem finału była nasza szkoła. 

Czytaj całość

Po 70 latach na Monte Cassino...

poczet18 maja 1944 roku 2 Korpus Polski, dowodzony przez gen. Władysława Andersa, zdobył wzgórze Monte Cassino i znajdujący się na nim klasztor. W bitwie zginęło 1000 polskich żołnierzy, ponad 2930 zostało rannych a 345 uznano za zaginionych. W niedzielę 18 maja 2014 roku na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy zwycięskiej bitwy. W uroczystości uczestniczyło 53 weteranów walk o wzgórze, kombatanci z Polski, Włoch, Nowej Zelandii oraz Wielkiej Brytanii.

Czytaj całość

Biskup Wojciech Polak nowym Prymasem Polski

biskup polakWybrany 17 maja 2014 roku na Prymasa Polski biskup Wojciech Polak bywał także gościem naszej szkoły. Przypomnijmy, że we wrześniu 2010 roku brał udział w uroczystościach 60-lecia ZSP i podczas uroczystej mszy św. poświęcił nowy sztandar. Obecnym naszym uczniom, którzy wówczas byli jeszcze gimnazjalistami, przypominamy kilka zdjęć z tamtego czasu. A biskupowi Wojciechowi Polakowi najszczerzej życzymy "dobrego prymasowania"!

Czytaj całość

Wystawa "Wielkopolanie w dołach Katynia"

wystawaW marcu mogliśmy oglądać w naszej szkole wystawę "Wielkopolanie w dołach Katynia" przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Ekspozycja została przygotowana w związku z obchodzoną w 2010 roku 70. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Pierwszy raz została pokazana w kwietniu 2010 roku w Parku Zamkowym w Poznaniu.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap