Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Milicza

miliczDnia 23 maja 2014 roku uczniowie z klasy I TB (technik budownictwa) odbyli wycieczkę do Milicza, do zakładu firmy Xella. Dzięki markom takim jak Ytong, Hebel i Silka, Xella jest największym światowym producentem betonu komórkowego i cegieł silikatowych, zaś dzięki marce Fermacell ma znaczący udział w produkcji płyt gipsowo-włóknowych. Ponadto Xella produkuje również płyty przeciwpożarowe pod marką Aestuver oraz mineralne płyty izolacyjne pod marką Multipor.

Czytaj całość

Cekol

cekolDnia 22 maja 2014 roku uczniowie klasy II TB (technik budownictwa) wzięli udział w pokazie tynków cementowo-wapiennych. Szkolenie prowadzone przez fachowców z firmy Cekol to zarówno możliwość zdobycia wiedzy, jak również zapoznanie się z praktyczną prezentacją związaną z tematyką lekcji. Szkolenia przyczyniają się do uatrakcyjnienia zajęć, które w znacznym stopniu wpływają na uściślenie związku kształcenia teoretycznego z praktyką, powodują unowocześnienie procesu kształcenia w zawodach budowlanych oraz stają się czynnikiem stymulującym do ciągłego kształcenia się uczniów.

Czytaj całość

Szkolenie z Knaufem

knaufW dniach 5 i 6 maja młodzież z klasy II TB (technik budownictwa) uczestniczyła w szkoleniu teoretycznym i praktycznym z zakresu tynków. Była to m.in. symulacja zadania praktycznego egzaminu zawodowego z kwalifikacji B.18., który to uczniowie będą zdawać w czerwcu tego roku. Dziękujemy firmie Knauf za przygotowanie tego szkolenia oraz za przekazane materiały i narzędzia. 

 

Finał Centralny XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

owiub magdaW dniu 11 kwietnia 2014 roku w Lublinie odbył się XXVII Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Adamczyk, uczennica klasy IV TB. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za dobry wynik i kibicowaliśmy Magdzie, która wkładała wiele pracy w przygotowania. Trud się opłacił! Z wynikiem 18 w kraju Magda uzyskała tytuł Laureata Olimpiady, dodatkowo została najwyżej sklasyfikowana spośród dziewcząt. Miejsce Magdy, jej wysoki wynik zapewnił Zespołowi Szkół Politechnicznych 17 miejsce w rankingu szkół, co jest wysokim wynikiem, biorąc pod uwagę, że dokonał tego jeden uczestnik. Magda, wielkie gratulacje!

Wyniki etapu okręgowego XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

olimpiada wiedzy i umiejetnosci budowlanych miniaturkaPo bardzo długim oczekiwaniu, uzyskaliśmy informacje o wynikach etapu okręgowego XXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, który odbył się 8 marca 2014 roku w Bydgoszczy. Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły: Magdalena Adamczyk, Patrycja Krych, Krystian Bednarowicz i Adam Fimiak mogą być zadowoleni z osiągniętych wyników, które przyczyniły się do zajęcia 3 miejsca przez ZSP Września w okręgu bydgoskim. Na szczególne gratulacje zasługuje Magdalena Adamczyk, która z 3 lokatą i wysokim wynikiem, będzie mierzyć się dalej z niełatwymi zagadnieniami budownictwa na etapie centralnym olimpiady już 11 kwietnia w Lublinie. Trzymamy kciuki!

Czytaj całość

Drzwi Otwarte Politechniki Poznańskiej

politechnika-poznanskaW dniu 14 marca 2014 roku uczniowie klasy IV TB (technik budownictwa) wzięli udział w Dniach Otwartych Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Spotkanie otworzył Prodziekan ds. nauki i współpracy zagranicznej dr hab. inż. prof. nadzw. Tomasz Mróz, który przedstawił krótko strukturę wydziału, kryteria rekrutacji i limity przyjęć. Po wprowadzeniu głos zabrała Prodziekan ds. studiów niestacjonarnych i stypendiów, przybliżając zgromadzonym zasady przyznawania pomocy materialnej.

Czytaj całość

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

budma 2014 1W dniu 14 marca 2014 roku uczniowie z klas I, II, III TB wzięli udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury "Budma 2014". Targi pozwalają śledzić kierunek i stopień rozwoju branży budowlanej, a dla producenta stwarzają możliwość przedstawienia praktycznie pełnego asortymentu w jednym miejscu przed szeroką publicznością. Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Jakubem Szczęsnym, który jest głównym architektem Domu Kereta. Dom Kereta to instalacja artystyczna. Ma formę insertu pomiędzy dwoma budynkami, reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy.

Czytaj całość

XXVII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

piib budownictwo miniaturkaDnia 8 marca 2014 roku odbyła się XXVII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy. W etapie okręgowym udział wzięły szkoły z Bydgoszczy, Chojnic, Gniezna, Grudziądza, Inowrocławia, Piły, Torunia, Włocławka i Wrześni. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Adamczyk, Krystian Bednarowicz, Adam Fimiak i  Patrycja Krych.

Budma 2014

budmaW dniach 11-14 marca 2014 roku w Poznaniu odbędzie się największe w Polsce spotkanie branży budowlanej - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Budma 2014". Nowego wymiaru nabrało hasło przewodnie tegorocznej edycji - "Inspiracje, Budowa, Remont" - podkreślając w szczególny sposób najważniejsze etapy tworzenia otaczającej nas architektury, ale także dążenia do podnoszenia standardów i wdrażania najnowszych technologii w budownictwie. Nasi uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik budownictwa zapoznają się z ekspozycją targową w piątek 14 marca.

Szkolenie Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

piibUczniowie naszej szkoły klas technik budownictwa wezmą udział w dniu 27 lutego 2014 roku w szkoleniu organizowanym przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Szkolenie odbędzie się w Domu Rzemiosła w Gnieźnie. Zaplanowane zostały dwa tematy: 

  • projekt budowlany - dokument niezbędny do realizacji obiektu budowlanego i dokumentacja powykonawcza wg aktualnych przepisów,
  • zmiany w przepisach związanych z przebiegiem procesu inwestycyjnego w budownictwie.

Klasa III TB mistrzem ZSP w piłce siatkowej

logo-siatkowkaZgłoszone do Klasowych Mistrzostw Zespołu Szkół Politechnicznych w Piłce Siatkowej drużyny na drodze losowania podzielono na cztery grupy, w których rywalizacja odbywała się w systemie każdy z każdym. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do dalszej fazy rywalizacji, w której zmierzyły się według wcześniej ustalonego klucza. Zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych grali w pojedynkach półfinałowych, również w parach wcześniej już ustalonych. W dalszej kolejności wygrani walczyli o mistrzostwo, a przegrani o trzecie miejsce.

Czytaj całość

Akademia Murowania Silka Ytong

akademia murowaniaKlasy Zespołu Szkół Politechnicznych kształcące w zawodzie technik budownictwa wzięły udział w Akademii Murowania Silka Ytong. Jest to autorski, bezpłatny program firmy Xella Polska skierowany do uczniów i nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Celem akademii jest poprawa jakości wykonawstwa, promocja nowych technologii oraz walka ze stereotypami, że nie można mieszać technik budowania.

Czytaj całość

Szkolenie teoretyczne i praktyczne z grupą Atlas

szkolenie grupa atlas5 grudnia 2013 roku uczniowie klasy II TB (technik budownictwa) wzięli udział w szkoleniu teoretycznym i pokazie praktycznym z zakresu dociepleń budynków w oparciu o technologie Atlas. Uczestnicy szkolenia oprócz cennej wiedzy otrzymali również prezenty za aktywny udział w szkoleniu i konkursie.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap