Mistrzostwo dla siatkarzy ZSP. Pierwszy taki turniej w nowej hali sportowej

PS Finał Powiatu chłopcówKolejny z rzędu sukces odnieśli siatkarze ZSP Września zdobywając mistrzostwo powiatu w siatkówce. Po raz kolejny musieli stoczyć zażartą walkę o ten tytuł z reprezentacją LO Września.

Po raz pierwszy gospodarzem Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców, które rozegrano w dniu 19 lutego 2020 roku w nowo oddanej do użytku hali sportowej był Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Rywalizacji, w której udział wzięły reprezentacja czterech wrzesińskich szkół ponadpodstawowych przyglądała się momentami bardzo liczna grupa uczniów z tychże szkół. Turniej rozpoczęto od pojedynków półfinałowych. Po rozstawieniu reprezentacji ZSP Września i LO Września dolosowano do nich przeciwnika. W pierwszym z meczów siatkarze ZSP Września bez problemu 2:0 pokonali reprezentację ZSZ nr 2 Września. W drugim meczu było podobnie. Siatkarze LO Września okazali się zdecydowanie lepsi od uczniów ZSTiO Września. W pojedynku o brązowy medal gracze ZSZ nr 2 Września pewnie pokonali reprezentację ZSTiO Września.

Pojedynek finałowy turnieju, który toczono do trzech wygranych setów zgromadził na trybunach bardzo liczną rzeszę uczniów i gości. Kibice tego meczu z pewnością nie zawiedli się, jeżeli chodzi o poziom sportowy, jaki zaprezentowali siatkarze obu drużyn i dramaturgię. Pierwsza partia padła łupem graczy LO Września. W każdej z kolejnych, po niezbyt udanym początku, siatkarze ZSP Września potrafili odrobić straty i zwyciężać, by ostatecznie cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego i możliwości reprezentowania naszego powiatu w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód.

Wyniki meczów

Półfinał I
ZSP Września – ZSZ nr 2 Września 2:0 (25:12, 25:12)

Półfinał II
LO Września ZSTiO Września 2:0 (25:9, 25:6)

Mecz o 3. miejsce
ZSZ nr 2 Września – ZSTiO Września 2:0 (25:17, 25:13)

Finał
ZSP Września – LO Września 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:16)

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Krystian Stankowski, Filip Fibich, Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jakub Kubczak, Wiktor Wąsak, Szymon Molski, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Manikowski, Andrzej Rewers, Łukasz Kozubiński, Kacper Kazimierczak, Adam Janiak. Opiekunem zespołu był pan Robert Czerniak.

GALERIA