Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Projekt CAR – program dla uczniów klasy patronackiej

carZespół Szkół Politechnicznych po raz drugi uczestniczył w projekcie CAR, organizowanym przez firmę Volkswagen Poznań. Program był okazją do nawiązania współpracy zawodowej między młodymi ludźmi kształcącymi się w tych samych zawodach, ale w różnych systemach edukacyjnych. Uczniowie doskonalili komunikowanie się w językach obcych, poznali nowe technologie i procesy produkcyjne. Wspólnie zwiedzili Wolfsburg, główną siedzibę koncernu Volkswagen, Autostadt oraz stadion Volkswagen Arena.

W trakcie czterotygodniowych warsztatów, młodociani pracownicy z Polski i Niemiec budowali modele samochodów sterowanych za pomocą smartofona. Przez pierwsze dwa tygodnie pobytu w Polsce uczniowie wykonali podwozie, felgi oraz lakierowanie karoserii. W Niemczech dokonano połączenia podwozia z karoserią, wykonano nowy wał napędowy, zaprogramowano sterowania oraz zamontowano oświetlenie.

W projekcie uczestniczyły dwie sześcioosobowe grupy z Polski i z Niemiec. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Chlebowski z klasy III mpr. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/VolkswagenPoznan/.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms