Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wyjazd na Politechnikę Poznańską

politechnikaUczniowie biorący udział w zajęciach "Matematyka narzędziem w moim zawodzie" realizowanych w ramach projektu unijnego "Nauka to lubię!" uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i wykładach na Politechnice Poznańskiej. W ramach akcji "Dni Otwarte" i "Dziewczyny na Politechniki" studenci i wykładowcy przygotowali prezentacje wydziałów na politechnice oraz szereg zajęć pokazujących specyfikę studiowania na tej uczelni oraz zainteresowania studentów.

Uczniowie z ZSP wzięli udział w warsztatach "Mów konkretnie i ciekawie. Warsztaty ze studentami koła naukowego Mówcy Politechniki z Wydziału Inżynierii Zarządzania" oraz "Pierwsze dobre wrażenie – dodaj sobie pewności siebie makijażem z Harrym J. Harry Jefferson – wizażystą celebrytów".

Zajęcia te skupiały się na rozwijaniu kompetencji miękkich tj. kreatywność, pewność siebie, sztuka przemawiania i prezentacji własnej osoby oraz swoich pomysłów, argumentowania, logicznego myślenia, które w dzisiejszych czasach odgrywają ogromną rolę na rynku pracy. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się m.in. z drukiem 3D, modelowaniem wirtualnym, wykonywaniem makiet, bolidem wykonanym przez studentów, sztuką makijażu i doboru odpowiednich kosmetyków. Poza tym mogli porozmawiać ze studentami o uczelni, studiowaniu, nauce i zapoznać się z ofertą wydziałową.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms