Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

XIX Podsumowanie Konkursów Matematycznych

podsumowanie miniW czwartek 30 maja 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów Matematycznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2018/2019 w powiecie wrzesińskim. W tym roku organizatorami imprezy były Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni.

Czytaj całość

Matematyka narzędziem w moim zawodzie

projektNa zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie" realizowanym w ramach projektu unijnego „Nauka – to lubię!” uczniowie poznali nowe treści matematyczne wykraczające poza podstawę programową oraz utrwalali i poszerzali wiedzę zdobytą podczas lekcji matematyki. Dodatkowo rozwijali swoje zainteresowania matematyczne oraz kompetencje miękkie przydatne w życiu codziennym oraz w pracy.

Czytaj całość

Wyjazd na Politechnikę Poznańską

politechnikaUczniowie biorący udział w zajęciach "Matematyka narzędziem w moim zawodzie" realizowanych w ramach projektu unijnego "Nauka to lubię!" uczestniczyli w zajęciach warsztatowych i wykładach na Politechnice Poznańskiej. W ramach akcji "Dni Otwarte" i "Dziewczyny na Politechniki" studenci i wykładowcy przygotowali prezentacje wydziałów na politechnice oraz szereg zajęć pokazujących specyfikę studiowania na tej uczelni oraz zainteresowania studentów.

Czytaj całość

Podsumowanie Supermaturzysty z matematyki

supermaturzystaWe wtorek 21 maja 2019 roku 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w podsumowaniu "Supermaturzysty Powiatu Wrzesińskiego" z matematyki. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz nauczycieli, którzy w II półroczu prowadzili zajęcia dodatkowe w ramach grantu edukacyjnego.

Czytaj całość

Kangur Matematyczny

logo kangurW tegorocznej edycji konkursu "Kangur Matematyczny" wzięło udział 18 uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych. Wśród nich mamy 4 nagrodzone wyniki:

  • Marek Pęchorzewski z kl. I TB (technik budownictwa) - wynik bardzo dobry,
  • Julia Nowakowska z kl. I TEK (technik ekonomista) - wyróżnienie,
  • Michał Zajda z kl. II TI (technik informatyk) - wyróżnienie,
  • Julia Nowicka z kl. II TI (technik informatyk) - wyróżnienie.

Czytaj całość

Zielona szkoła

zielona szkola 2019W dniach 20-23 marca 2019 roku 19 uczniów naszej szkoły z klas I TEK (technik ekonomista), I TB (technik budownictwa), IV TE (technik elektronik) wzięło udział w zielonej szkole w Dźwirzynie, pod opieką pani Magdaleny Zajdy i pani Moniki Idczak. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 we Wrześni oraz Szkoły Podstawowej w Miłosławiu.

Czytaj całość

Kangur matematyczny

logo kangurKonkurs "Kangur matematyczny" odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 roku na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w sali 108. Życzymy powodzenia!

Ciąg Fibonacciego

fibonacci pixabay cc0Na zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie", realizowanych w ramach projektu "Nauka – to lubię!", uczniowie uczący się w zawodzie technik budownictwa oraz w zawodzie technik architektury krajobrazu zapoznali się z Ciągiem Fibonacciego. Wykonując doświadczenia – liczenie par królików i przodków trutnia uczniowie odkryli, w jaki sposób powstają kolejne wyrazy tego ciągu. Dodatkowo badali zależności między wyrazami ciągu Fibonacciego konstruując pięciokąt foremny z kolorowej kwadratowej kartki, a następnie wyznaczając stosunek między bokiem pięciokąta i jego przekątną.

Czytaj całość

Półfinał konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk półfinał 2019W sobotę 16 lutego 2019 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego, którzy przeszli z etapu ćwierćfinału rozpoczęli zmagania w półfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następnym celem uczniów jest finał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Zajęcia w ramach projektu „Nauka – to lubię!”

ak matematykaNa zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie", realizowanych w ramach projektu "Nauka - to lubię", uczniowie architektury krajobrazu wykonali projekt "Ogród ZSP". W październiku 2018 roku dokonali pomiarów terenu przed szkołą za pomocą tradycyjnej miarki. Następnie doskonalili swoje umiejętności rachunkowe wykonując m.in. obliczenia na kalkulatorze, przybliżanie i zaokrąglania, zamiana jednostek oraz plastyczne wykonując rysunki terenu w skali 1:160 i 1:180.

Czytaj całość

Koala - drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

koalaZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie Koala organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań.

Czytaj całość

Supermaturzysta z matematyki

zsp boxZapraszamy uczniów na zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach Grantu edukacyjnego "Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego". Zajęcia będą się odbywać od lutego do kwietnia 2019 roku. W maju na zakończenie projektu uczestnicy przystąpią do próbnej matury z matematyki. Terminy pierwszych zajęć: 1 lutego 2019 roku (piątek), godz. 7:45-8:30, sala 18 – prowadząca pani Monika Idczak; 5 lutego 2019 roku (wtorek), godz. 14:50-15:35, sala 18 – prowadząca pani Magdalena Zajda.

Kangur Matematyczny

logo kangurKolejna edycja konkursu "Kangur matematyczny" odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 roku. Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 9 zł od osoby. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczestnicy mają 75 minut.

Regulamin i zasady konkursu: kliknij tutaj 

Instrukcja wypełniania karty: kliknij tutaj

Zapisy u pani Moniki Idczak, do 10 stycznia 2019 roku. Zapraszamy!

Ćwierćfinał konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk 2018W sobotę 24 listopada 2018 roku 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego rozpoczęło zmagania w ćwierćfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następny celem uczniów jest półfinał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Festiwal Matematyki

logo festiwal matematyki 2018Dnia 27 września 2018 roku młodzież ZSP pod opieką pani Moniki Idczak i pani Magdaleny Zajdy miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Matematyki, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to trzecia edycja festiwalu, a tematem przewodnim w tym roku była geometria.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap