Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uczniowie klasy II TI w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym

pcssKolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem systemów i infrastruktury Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). W ramach praktyk zawodowych zajęcia w Poznaniu odbyli uczniowie klasy II TI (technik informatyk). Dzięki uprzejmości pracowników centrum, pana Wojciecha Bohdanowicza i pana Rafała Mikołajczaka, młodzież zwiedziła serwerownię, centrum sieci Pionier – Polskiego Internetu Optycznego oraz liczne laboratoria.

Czytaj całość

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2019

emcbUczniowie klasy I TE (technik elektronik), I TM (technik mechanik) oraz I TB (technik budownictwa), w trakcie zajęć z informatyki prowadzonych przez pana Rafała M. Sochę, realizują zadania European Cyber Security Month. Jest to europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni, która pozwala na przybliżenie tematyki związanej z zagrożeniami współczesnego świata. W trakcie zajęć uczniowie realizują zadania podnoszące ich świadomość na temat cyberbezpieczeństwa. W tym roku motywem przewodnim kampanii była cyberhigiena oraz nowoczesne technologie.

W Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym

pcssW ramach praktyk zawodowych, uczniowie klasy II TAI (technik informatyk) mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem systemów i infrastruktury Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS).

Przewodnikiem po nowoczesnym budynku – który uczniowie zwiedzili od piwnic aż po dach – był pan Rafał Mikołajczak, pracownik centrum. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe działa od 1993 roku i jest afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN.

Czytaj całość

Pogromcy Enigmy

enigmaPoczątków polskiej informatyki można doszukiwać się w działaniach polskich kryptologów w latach II Rzeczypospolitej oraz w czasie II wojny światowej. Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski – pogromcy Enigmy, niemieckiej przenośnej elektromechanicznej maszyny szyfrującej, opartej na mechanizmie obracających się wirników – byli bohaterami wycieczki do Poznania uczniów klasy II TAI (technik informatyk).

Czytaj całość

Szkoła mistrzów programowania

szkola mistrzow programowania

Zespół Szkół Politechnicznych otrzymał wyróżnienie w postaci nadania tytułu "Szkoły Mistrzów Programowania". Klasa I TI (technik informatyk) od kilku miesięcy brała udział w testowaniu aplikacji do nauki programowania w języku Python, wykonując w niej kilkadziesiąt zadań. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do otrzymania takiej nagrody.

Roboday 2019

logo RoboDay 201931 maja 2019 roku uczniowie klas I TE (technik elektronik) i II TI (technik informatyk) pod opieką pani Iwony Pawlaczyk i pana Pawła Grześkowiaka wzięły udział w festiwalu XIV edycji Roboday 2019 na Politechnice Poznańskiej. Dzień ten stanowił niepowtarzalną okazję do zapoznania się z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej, porozmawiania ze studentami, wysłuchania prelekcji na temat języków programowania oraz wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych, na których młodzież poznała m.in. tajniki chmury obliczeniowej.

Czytaj całość

Informatyka w medycynie

szpitalW ramach praktyk zawodowych, uczniowie klasy II TAI (technik informatyk) mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem systemów i infrastruktury informatycznej "Szpitala Powiatowego we Wrześni" Sp. z o.o. Panowie Artur Bączkiewicz i Piotr Drobiec, opowiedzieli o pracy informatyków w placówce medycznej, a także o specyfice związanej z pracą szpitala i funkcjonowaniem działu IT.

Czytaj całość

Code for Green - zajęcia wyjazdowe

uam pp27 i 28 kwietnia 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie Code for Green brali udział w zajęciach na Politechnice Poznańskiej oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pierwszy dzień uczniowie poznawali zagadnienia związane z ochroną środowiska, programowaniem i budowaniem robotów oraz miernictwem elektronicznym.

Czytaj całość

Program stypendialny dla maturzystek i studentek firmy Intel

nowe technologie dla dziewczynZapraszamy do aplikowania o stypendia w ramach piątej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Perspektywy i firmę Intel. Stypendystki Intel-Perspektywy otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel.

Czytaj całość

Bezpłatny obóz technologiczny dla dziewczyn w Estonii

nowe technologie dla dziewczynFundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych pragnie zaprosić uczennice szkoły na bezpłatny wyjazd na obóz WiSci Camp do Tallina, organizowany przez fundację GirlUp. Mamy do zaoferowania 20 miejsc dla dziewczyn w wieku 15-18 lat, które są zainteresowane informatyką, nowymi technologiami i naukami ścisłymi.

Czytaj całość

Finał VI edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs PI 20194 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole finał VI edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo.

Czytaj całość

Grupa TENSE

tense27 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Grupy TENSE. Grupa TENSE jest poznańską agencją interaktywną wywodzącą się z TENSE.PL, firmy powstałej w 2009 roku. Specjalizuje się w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach (SEO), kampaniach PPC, zarządzaniu marką w social media, content marketingu oraz tworzeniu stron. Zespół agencji marketingowej tworzy obecnie ponad 100 specjalistów i ciągle są poszukiwani nowi pracownicy. Grupa TENSE przedstawiła naszym absolwentom możliwości odbycia płatnego stażu z możliwością późniejszego zatrudnienia.

Regionalny Konkurs Informatyczny w Jarocinie

20190328 152706 kopia28 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Regionalnym Konkursie Informatycznym w Jarocinie. W etapie eliminacyjnym udział wzięło 40 uczniów z różnych szkół, natomiast do ścisłego finału awansowało 10 najlepszych. O awansie decydowały punkty z testu, który uczniowie rozwiązywali przez pierwszą godzinę.

Czytaj całość

VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "InfoSukces"

logo Infosukces15 marca 2019 roku uczniowie Stanisław Roszkowiak, Bartosz Adamczyk z klasy III TI (technik informatyk), oraz Szymon Szelest i Jan Łopatka z klasy I TAI (technik informatyk) pod opieką pana Witolda Michalaka po zakwalifikowaniu się, wzięli udział w II etapie Konkursu Informatycznego "InfoSukces", organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, który odbywał się w pracowniach informatycznych politechniki w Łodzi.

Czytaj całość

Zawody drugiego stopnia VIII Olimpiady Medialnej

olimpiada medialnaPięcioro uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych z klas technik informatyk: Marcin Jasiecki (kl. I TI), Patrycja Milczarek (kl. II TI) oraz Jakub Nowaczyk, Stanisław Roszkowiak i Oskar Wąsiewicz (kl. III TI), wzięli udział w zawodach drugiego stopnia VIII Olimpiady Medialnej, które odbyły się 26 lutego 2019 roku. Olimpiada, organizowana przez Fundację Nowe Media, ma na celu kształcenie świadomych obywateli społeczeństwa informacyjnego oraz sprawdzenie szeroko pojętych kompetencji medialnych. W ramach zawodów uczniowie rozwiązywali test oraz odpowiadali na kilka pytań otwartych. Wszystkim młodym medioznawcom życzymy awansu do kolejnego etapu!

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap