Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Ciao Italia

logo Włochy 2017W dniach 30 września - 7 października 2017 roku, 16 uczniów naszej szkoły przebywało na wycieczce turystyczno-krajoznawczej w San Mauro a Mare we Włoszech. Miejscowość leży nad Adriatykiem w regionie Emilia Romania. Oferuje szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym wstępem do morza. Przepiękne otoczenie i słoneczna pogoda zagwarantowały nam udany wyjazd połączony z nauką języka angielskiego.

Wyjechaliśmy z Wrześni w godzinach popołudniowych, kierując się na południe Polski, a potem do Czech i Austrii. Po trwającej kilkanaście godzin podróży, dotarliśmy do hotelu w San Mauro a Mare. Po obiedzie udaliśmy się na zapoznawczy spacer po tym klimatycznym miasteczku. Udało nam się dotrzeć na festiwal do pobliskiego Gatteo a Mare, gdzie mieliśmy okazję poznać bliżej włoską kulturę oraz muzykę.

Przez kolejne 5 dni cieszyliśmy się klimatem oraz krajobrazem włoskim. Korzystaliśmy ze słońca wypoczywając na piaszczystej plaży w San Mauro a Mare oraz kąpiąc się w wodach Adriatyku. We wtorek wyruszyliśmy w kierunku Rzymu. Miasto to poruszyło wszystkie serca miłośników architektury. Mieliśmy okazję zobaczyć dzieła architektury rzymskiej, które nie tylko stanowią o świetności Rzymu, ale jednocześnie prezentują potencjał architektoniczny, drzemiący w starożytnych inżynierach-architektach. Podziwialiśmy Koloseum, Panteon, Plac Navona, i Plac Wenecki. Dotarliśmy też do serca kościoła rzymskokatolickiego - Watykanu, gdzie zwiedziliśmy Plac i Bazylikę Św. Piotra. Mieliśmy okazję zobaczyć schody hiszpańskie oraz fontannę di Trevi. Kolejny dzień urozmaicił nam wyjazd do jednego z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych, czyli do Rimini. Spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach miasta i sprawdziliśmy smak prawdziwej włoskiej pizzy. Wielką atrakcją okazał się wyjazd do San Marino, jednego z najmniejszych państw Europy, gdzie zachowały się średniowieczne domy, place i fortyfikacje. Poza pięknymi widokami z góry Titano, mieliśmy okazję zobaczyć katedrę Św. Marino i wieżę dzwonnicową. Ostatniego dnia udaliśmy się do Wenecji. Podróżowaliśmy tramwajem wodnym podziwiając uroki tego bajecznego miasta. Zwiedziliśmy Plac i Bazylikę św. Marka, Most Westchnień i Wieżę Zegarową. Spacerując wąskimi uliczkami z wyspy na wyspę podziwialiśmy przepływające kanałami gondole. Po kilku godzinach spędzonych w Wenecji, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do kraju.

Była to niezapomniana wycieczka, pełna pięknych miejsc, włoskich smaków, muzyki i świetnej zabawy.

Dziękujemy pani Katarzynie Graczyk i pani Małgorzacie Bączkiewicz za opiekę w trakcie wyjazdu oraz pani Anecie Sarbinowskiej-Murawieckiej za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Patrycja Dziel, Agnieszka Dopierała, kl. III TB

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap