Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs "Zostań Ekonomistą"

logo zostań ekonomistąDnia 31 maja 2018 roku o godzinie 9:00, w sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się druga edycja konkursu ogólnopolskiego "Zostań Ekonomistą", do którego zakwalifikowały się uczennice klasy III TEK (technik ekonomista) Michalina Leracz i Klaudia Mikołajczak. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy empirycznej. Uczennice ZSP napisały esej pt. "Sytuacja na rynku pracy wybranych grup społecznych na przykładzie powiatu wrzesińskiego".

Czytaj całość

Monika jedzie na finał ogólnopolski!

logo OITIW BlokBW dniu 11 maja 2018 roku uczennice: Monika Cieślak (II TEK), Aleksandra Cieślak (II TEK) i Ewelina Szewczyk (III TEK) z klas technik ekonomista wzięły udział w eliminacjach okręgowych V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Etap okręgowy odbył się w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Monika Cieślak zakwalifikowała się do eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu.

Czytaj całość

"Ignorantia iuris nocet" - nieznajomość prawa szkodzi!

logo NPS 2018Dnia 24 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.20 w sali 210 rozpoczęła się "lekcja prawnicza", którą dla klasy III TEK (technik ekonomista) poprowadziła pani mecenas Halina Woźniak-Hendrysiak, radca prawny, a o godzinie 13.10 "lekcję notarialną" poprowadziła pani Karolina Bukowska-Pochylska, aplikant notarialny z Kancelarii Notarialnej Izabeli Staszewskiej we Wrześni. Celem spotkania była popularyzacja wiedzy prawniczej i ekonomicznej oraz przybliżenie młodzieży naszej szkoły wiedzy na temat zawodów prawniczych.

Czytaj całość

Akademia Księgowego

logo AK 2018Dnia 2 marca 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce - Oddział Wielkopolski w Poznaniu, odbył się II etap Akademii Księgowego. Do udziału w tej części upoważnionych było 72 uczniów, wyłonionych z grupy 750 uczestników I etapu szkolnego z 28 szkół: województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego.

Czytaj całość

Dzień Przedsiębiorczości w ZSP - Zakładam własną Firmę

logo DP 201821 marca 2018 roku - to nie tylko pierwszy dzień wiosny, dzień wagarowicza - to po raz pierwszy zorganizowany w naszej szkole "Dzień Przedsiębiorczości" pt. "Zakładam własną firmę" dla uczniów klas czwartych technikum i klas trzecich szkoły zawodowej. Celem spotkania była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz podnoszenie świadomości gospodarczej młodzieży naszej szkoły. "Dzień Przedsiębiorczości" sprzyjał podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. A było tak...

Czytaj całość

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

logo Stypendium MENWiktoria Walkowiak, uczennica klasy IV TEK (technik ekonomista), 7 marca 2018 roku odebrała w Warszawie dyplom stypendystki Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sali im. Anny Walentynowicz. Minister Anna Zalewska podziękowała wyróżnionym za ogrom pracy wkładanej w rozwój swoich pasji i talentów.

Czytaj całość

"Dzień Współpracy" na Uniwersytecie Przyrodniczym

logo współpraca UPDnia 8 lutego 2018 roku klasy II i III TEK (technik ekonomista) wraz z nauczycielami panią Agnieszką Pol i panią Pauliną Adamczyk uczestniczyły w "Dniu Współpracy" na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 szkół ponadpodstawowych współpracujących z wydziałem. "Dzień Współpracy" jest dedykowane uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Podczas wydarzenia młodzieży została przedstawiona działalność naukowa i dydaktyczna uczelni.

Czytaj całość

Wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

wroclaw 1Uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Pauliną Adamczyk oraz panią Magdaleną Zajdą wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia. Najważniejszym punktem programu była wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym, związana z wzięciem udziału w warsztatach oraz wycieczka po kampusie uczelni. Uczniowie odwiedzili również jarmark bożonarodzeniowy oraz punkt widokowy w Sky Tower, czyli najwyższy punkt widokowy w Polsce, zlokalizowany na 49 pietrze, na wysokości ponad 200 metrów.

Czytaj całość

Sukces w Suchej Beskidzkiej!

FinalistkiW dniach 14 i 15 grudnia 2017 roku Klaudia Mikołajczak, Agata Majchrzak z klasy III TEK (technik ekonomista) i Wiktor Fogt z klasy II TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunem panią Małgorzatą Głowacką gościli w Suchej Beskidzkiej, gdzie odbył się etap centralny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Spośród ponad trzech tysięcy uczestników etapów szkolnych na finale spotkało się 62 najlepszych uczniów z całej Polski.

Czytaj całość

Centrum Kultury Zamek i Uniwersytet Ekonomiczny

logo UE CKZDnia 7 grudnia 2017 roku dwie klasy: II TEK i III TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Agnieszki Pol oraz pani Anny Chęcińskiej udały się na wystawę obrazów "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Wystawa zorganizowana została w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Prezentacja twórczości Kahlo i Rivery jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą tych twórców, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów.

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

logo OWPP 2017Dnia 29 listopada 2017 roku uczennice klasy IV TEK (technik ekonomista): Lidia Bednarek, Katarzyna Bosacka, Karolina Pankros i Wiktoria Walkowiak uczestniczyły w szkolnych eliminacjach VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Zadaniem uczennic było poprawnie rozwiązać test wygenerowany punktualnie o godzinie 12 z dziedziny prawa. Uczennice zakwalifikowały się do II etapu, który odbędzie się 7 marca 2018 roku w Poznaniu.

Czytaj całość

Mamy aż trzech finalistów!

ekonomistaDnia 28 listopada 2017 roku dotarły do naszej szkoły bardzo dobre wieści, że uczennice klasy III TEK (technik ekonomista) Klaudia Mikołajczak i Agata Majchrzak oraz uczeń klasy II TEK (technik ekonomista) Wiktor Fogt zostali finalistami III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Czytaj całość

Produkty bankowe

logo bankowośćDnia 17 listopada 2017 roku klasa II TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Agnieszką Pol i panią Małgorzatą Głowacką wzięła udział w zajęciach organizowanych przez Bank Zachodni WBK we Wrześni. Uczniowie mieli możliwość poznać pracę pracowników banku oraz pogłębili swoją wiedzę na temat szeroko rozumianej bankowości.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap